welfare -
projekt na ochranu anglických buldoků/NEED HELP

Veškerý obsah tohoto webu a všech webových stránek www.arcita.com je chráněn podle autorského práva, zákona o ochranných známkách
a podle příslušných ustanovení OZ. Je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem.

Pomohli jsme v nouzi ...


FENKA DOROTKA...

DOVOLUJI SI VÁS POŽÁDAT O FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK PRO FENKU DOROTKU. OPERACE JE NEVYHNUTELNÁ A MUSÍ BÝT PROVEDENA CO NEJDŘÍVE. VAŠE PŘÍSPĚVKY, PROSÍM, POSÍLEJTE NA TRANSPARENTNÍ ÚČET WELFARE (2700137138 / 2010 ) A DO ZPRÁVY PRO PŘÍJEMCE UVÁDĚJTE "DOROTKA". VŠEM VÁM PŘEDEM ZA POMOC PRO (NE) ŠŤASTNOU FENKU DOROTKU DĚKUJI.
NOVÁ ZPRÁVA O DOROTCE: Dobrý den paní Ivanko,tak jsme dnes byli s Dorotkou u vet. na kompletním vyšetření a ošetření . Bohužel má chudinka velké problémy s očičkama a s ouškama . V očičku má vřed a v druhém zánět,to samé i s ouškama má v obou zánět a úplně otekly zvukovody. Pan doktor ji ouška vyčistil o prohlédl udělal test na ušní svrab .Ten naštěstí nemá ale bohužel ten zánět je velký .Chudinka má ty ouška uvnitř tak oteklé že špatně slyší. Chudinka úplně plakala jak jí je pan doktor čistil . Dal jí kapičky do uší a antibiotika,také do očenek má kapičky a mast antibiotika. Také jsme píchly injekci na vzteklinu a máme prášky na odčervení .Jenže chudinka musí co nejdřív na operaci víčka jinak jí hrozí že oslepne. Bohužel je to teď pro nás finančně náročné. Musely jsme teď nakoupit výbavu za 2000 Kč pro Dorotku ,objednali jsme speciální granulky za 1500 Kč a veterinář 1800 Kč. Proto touhle cestou Vás prosím o pomoc na operaci očička pro naši Dorotku.Je to hodná holčička a zaslouží si byt už do konce života šťastná a bohužel takhle operace bude náročnější ,protože Dorotka nemůže mít klasickou narkózu ale na klinice musí mít rajsky plyn aby se neudusila,protože má dýchací problémy. Moc Vás prosím za Dorotku a tímto vám z celého srdce 
děkuji . Jinak granulky jsme objednaly od Andrey Huclové.
PROJEKT WELFARE sponzoroval ve výši 2 660,00 Kč převoz + kupní cenu Dorotky do ČR.
FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK NA FENKU DOROTKU ZASLALI: Minika Vodičková (Moni von Vodi)... děkujeme!
 

FENKA VANILKA POTŘEBUJE POMOC...

 

Vážení členové. Oslovila mě a požádala o pomoc paní Lucie Bartáková. Dle jejího vyjádření psí útulek Nymburk předal fenku AB Romům, kteří v současné době mají již 4 PSY. Fenka je ve velmi zanedbaném stavu, demodex a svrab. Oči, uši, všechny tělní dutiny potřebují léčení veterinárního lékaře. Je vystrašená a nenechá se sebou moc manipulovat. Zatím jsem zajistila převoz fenky do Dočasné péče paní Milany Mackové, která se o fenku na základě ústní dohody postará. Zajistí ubytování + veterinární péči. Na nás je, abychom paní Milaně Mackové finančním příspěvkem pomohli s proplacením veterinární péče. 

Proplacené faktury + cestovné paní Milany Mackové:
fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


Fotografie fenky Vanilky v dočasné péči u Milany Mackové:

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

PO VYLÉČENÍ BUDE FENKA VANILKA, prostřednictvím Dočasné péče paní Mackové, předána k adopci.
21.10.2014 - Zjistila jsem, že fenka Vanilka nebyla psím útulkem Nymburk předána Romům, ale hned druhý den po odchycení původním majitelům.

PEJSEK Z OSTRAVY HLEDÁ NOVÝ DOMOV...


HLEDÁME NOVÝ DOMOV PRO CESARA!!!

Panička se o pejska Cesara (věk 2 roky) již nemůže postarat. Bydlí v obytném přívěsu a celý den je v zaměstnání. Z tohoto důvodu hledá pro Cesara nový domov.
Více informací získáte na tel. čísle: 775 436 643.
Pro naléhavé a rychlé vyřešení WELFARE ZAJISTILO dočasné ubytování s maximální péčí... v případě zájmu o tohoto krásného pejska volejte na telefon: 775 436 643.
PEJSEK CESAREK NAŠEL NOVÝ DOMOV.


OPERACE (UHRAZENÁ Z ÚČTU PROJEKTU WELFARE) FENKY JULINKY - NALEZENÁ MĚSTSKOU POLICÍ A PŘEDÁNA DO PSÍHO ÚTULKU...

DOČASNĚ UMÍSTĚNA V CHOVATELSKÉ STANICI ARCITA


fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

01.07.2014 - fotografie před a po vyčištění...
26.06.2014 - Fenka Julie byla dnes vykastrovaná, odoperovaná tříselní kýla.

Fenka amálka II.
hledá nový domov...


Fenka amálka II. prostřednictvím welfare našla nový domov...

PEJSEK Z OSTRAVY HLEDÁ NOVÝ DOMOV...

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

01.04.2014 - PEJSEK Z OSTRAVY HLEDÁ NOVÝ DOMOV... POŽÁDALA JSEM NOVOU MAJITELKU - PEČOVATELKU O PEJSKA, KTERÉMU ZEMŘEL JEHO PÁNÍČEK O FOTOGRAFIE. JAKMILE MI JE POŠLE PŘIDÁM I VÍCE INFORMACÍ.
Převzatý text: Mám anglického buldoka, 8 let, s papíry, chovná stanice od Zelené budky, majitel psa zemřel. Snažila jsem se o něj postarat, ale je to nad mé síly, pes není cvičený a já to s ním prostě neumím. Hledám hodného člověka, u kterého by mohl dožít. 
Zvyklý na život v interiéru rodinného domu, ne kotec. Jsem z Ostravy. Na jeho stravu jsem schopna omezeně přispět (jsem vdova s 2 dětmi).... Děkuji za pochopení a odpověď.

01.04.2014
- PANÍ KOPECKÁ ODPOVĚDĚLA:
Vážená paní Mašková, jedná se o psa s průkazem původu, brali jsme si ho od paní Vráblikové - chovatelská stanice U Zelené budky, někde u Olomouce. Jmenuje se Jeremy, říkáme mu Džery nebo Džeroušek. Asi bude dobré, abych Vám o něm něco napsala. Psa si tak trošku vydupal můj manžel, který onemocněl leukémií a rozhodl se, že když přežije léčbu vysokodávkovými chemoterapiemi, pořídí si buldoka. Já jsem psa nechtěla... a už vůbec ne psa, který mi poleze do postele a na sedačku. Bohužel můj nemocný manžel si ze psa udělal takové třetí miminko, děťátko a dobu, než na leukémii zemřel, proleželi společně se psem doma.
Brali jsem si ho asi v 8 měsících, což už asi bylo dosti pozdě na nějakou výchovu, ale manžel ani moc vychovávat neměl v plánu. S Džerym byly od počátku problémy, byl tak nějak nezvladatelný, neměl rád lidi, hlavně chlapy, kromě Marka (manžela), doteď útočí na každého, kdo překročí práh bytu - včetně nás, co zná. Když jsme to řešili s paní Vráblíkovou, zjistili jsme, že Jasmína -- Džeryho sestra, je hluchá. Snažila jsem se u Džeryho vypozorovat nějaký problém, ale nic jsem nezjistila. Je psychicky velmi labilní, špatně tráví, tzn. že hodně zvrací, mívá průjmy, ale na veterině nikdy nic nezjistili. 
Manžel je třetí rok po smrti, já se snažila tak nějak ze zvyku psa dochovat, ale už je to nějak nad mé síly. Psům nerozumím a tím, jak se Džery občas proti nám obrací, máme z něho strach. Žije od malička s námi v bytě rodinného domu, staráme se o něj já, mé děti (dcera a syn 14 a 11 let) a moje maminka, která je s ním nejvíc, protože je v důchodu, takže ho venčí a dává mu častokrát žrádlo. I přesto, že je s ním hodně a je to moc hodný člověk, Džery po chňape, skáče, nemá už moc spodních zubů, ale stejně, když chňapne a stiskne, tak to bolí, tohle dělá nám všem . Nemyslím si, že by to bylo normální, ale vím, že psa nikdy nikdo pořádně nevedl, což byla naše chyba, ale já už teď nemám sílu s tím cokoli dělat. Jak jsem ovdověla, mám co dělat, abych se postarala o děti, dům, hypotéku atd..., a na psa už nemám sílu. Je to plemeno, které potřebuje vedení a důslednost, teď už je asi pozdě, ale přece jenom. možná člověk, který má psy rád a rozumí jim by byl schopen se o Džerouška postarat. 
Pokud myslíte, že byste nám mohla pomoci, budu vám moc vděčná, v nějakých omezených možnostech myslím budu schopna i přispět na jeho potravu, ne jednorázově, spíš měsíčně, to bych , myslím byla schopna..., teď ho taky živím a zvládáme to. 
Vážená paní Mašková, moc Vám děkuji a doufám, že mne chápete, není to jednoduché, sama cítím výčitky svědomí, ale na druhou stranu, já jsem psa nikdy nechtěla, udělala jsem kdysi ústupek a teď tak nějak trpíme všichni, včetně toho nebohého zvířete, které za to nemůže... Děkuji. Simona Kopecká
Telefonní kontakt: 777 337 966

16.04.2014 - dnes jsem opět kontaktovala telefonicky paní Kopeckou.... pejsek stále hledá nový domov!!

PEJSEK Z OSTRAVY NAŠEL NOVÝ DOMOV.


FENKA AMÁLKA HLEDÁ NOVÝ DOMOV...

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Jmenuji se Amálka. Jsem s průkazem původu psa. V květnu mi budou 4 roky. Jsem zdravá, naočkovaná, odčervená. Doma jsem klidná, na procházkách velice aktivní. Jsem čistotná. Chcete mě? Moje adresa: 683 01 Rousínov. Panička si mě už nemůže nechat, tak hledám nový domov.… Více informací: 775 436 643

25.04.2014 - RADOSTNÁ ZPRÁVA!!! AMÁLKA UŽ MÁ NOVÝ DOMOV!!!! Mnoho protelefonovaných hodin mezi majitelkou a novou majitelkou se vyplatilo... mám z toho velikou radost.
Na základě Adopční smlouvy, kterou nám poskytla paní Milana Macková přispěje nová majitelka fenky Amálky na Dočasnou či dlouhodobou péči paní Mackové částku ve výši 1 500,00Kč, čímž ji tímto velice děkujeme.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

26.04.2013 - Amálka v novém domově...
AMÁLKA NAŠLA NOVÝ DOMOV...
 


26.03.2014 -
Dnešního dne vrátila paní Jelínková zapůjčený putovní kočárek (vozík za kolo). Děkujeme a zároveň nabízíme dalšímu zájemci.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

25.02.2014
- Zapůjčení putovního kočárku pejskovi Jack - majitelka Lucie Jelínková

29.09.2013
- Projekt Welfare zakoupil dětské omalovánky, čímž pomohl částkou
 3 000,00Kč ke zlepšení života v psích útulcích. Omalovánky jsme předaly dětem a mateřským školkám.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them
 
Ostravský útulek nám poděkoval:

Chtěla bych Vám tímto, jménem Nadace srdečně poděkovat za Vaši finanční pomoc pro útulek!
Přeji hezký den a jsem s pozdravem
Jana Strišová

FENKA PRINCEZNA HLEDÁ NOVÝ DOMOV...Hledáme vhodný, láskyplný domov pro
nalezenou utrápenou a zanedbanou buldočí princeznou, stáří kolem jednoho roku.
Pro milujícího majitele je k vyzvednutí v útulku... více informací na telefonně: 775 436 643.
06.07.2013 - RADOSTNÁ ZPRÁVA. Princezna právě dnes našla svůj nový domov. Přejeme štěstíčko a ty nejhodnější páníčky pod sluncem!
 

PEJSEK BADY HLEDÁ NOVÝ DOMOV...


25.10.2012
- Bohužel, zase jeden pejsek který hledá nový domov… jmenuje se Bady a z rodinných důvodů musí změnit majitele…
Jednoroční Bady je bezproblémový pejsek, zvyklý i na malé děti, ke psům prozatím bezkonfliktní. Čistotný, něžný, plný očekávání někoho, kdo ho bude mít rád!
Více informací: telefon 775 436 643
01.11.2012 - I pro pejska Badyho jsme našli nový domov...

06.11.2012 - e-mail od nové majitelky Badyho:Mila pani Maškova,pisi vám jak jsem slíbila.Minuly týden jsme si přivezli Badyho domu.Cesta proběhla v pořádku,byl trosku nervózni,ale to je normální není prý zvykli na jízdu autem.Hned po příjezdu se ovsem stal miláčkem cele rodiny a nejen ji,seběhli se všichni sousede a bylo vážně veselo.Na ulici nás zastavuji lide a mazli se s nim.Hned od první minuty se stal našim nepostradatelným miláčkem.Manzel se stal okamžité jeho páníčkem neudělá bez něj ani krok.Dokud jsem nemela tohoto pejska doma netušila jsem,jací to jsou užasni psi....jsme cela rodina šťastni,ze máme Badynka....všechny vás moc zdravím a posilám par fotografii našeho Badyho. S pozdravem Miroslava Leeb


FENKA ELIŠKA HLEDÁ NOVÝ DOMOV...


22.10.2012
-
Fenka Eliška už má nový domov... děkujeme manželům Chalupovým a přejeme mnoho krásných chvil prožitých s touto krásnou holčičkou...

Vážená paní Mašková, děkuji za pomoc s fenečkou Elinkou, starší syn 19let si jí ve čtvrtek, kdy má prázdniny osobně vyzvedne u paní v Děčíně, moc se těší, je radostí bez sebe...manžel nic netuší, syn ho chce překvapit. Elinka se u nás bude mít dobře. Bude to již náš třetí adoptovaný pejsek. Po smrti Pegynky boxerky, adoptované ze špatných podmínek jsme si min.rok  vzali Míšu křížence, 3 roky byl v malé kleci, je mu 16 let, ale chybí nám placatý čumáček... Budu Vás dále informovat, pošlu fotky. Snad vše proběhne bez problémů. Díky. A.Chalupová
26.10.2012
- Doufám, že mi paní Chalupová promine, že jsem její e-mail zveřejnila, ale je tak milý, citlivý… udělá radost všem, co pomáhají pejskům najít nové domovy.

Vážená paní Mašková,
tak dnes byl syn v Děčíně pro Elinku, paní jí předala s celou psí výbavou včetně košíku, postroje, hračky, misky atd. Elinka se hned k synovi hrnula a skákala na něj. Jen panička byla smutná :-( Převoz proběhl bez problémů, cestovali jen 50km...V novém domově si Elinka proběhla zahradu a seznámila se postupně s pejskem Míšou a kočkami...některé se jí báli, ale Elinka je nehonila, jen pozorovala. Doma se pořádně nabaštila, byla na procházce, potom jsem dorazila já z práce s mladším synem 5let, také ho přijala v pohodě, přiběhly i děti od sousedů...  všichni jsme  z Elinky nadšení. Manžel, nic netušící, dorazil jako poslední, Elinka ho přivítala u vrátek...ptal se jí "čí jsi pejsku" my jsme byli schovaní v domě a pozorovali z okna, co se bude dít:-) nakonec mu to došlo, čí asi pejsek bude....byl dojatý a  mazlil Eli celý večer. Elinka chudák byla ze všeho unavená, ale pořád se přemáhala, aby jí něco neušlo, šmejdila v domě, hlavně v kuchyni:-) ... teď konečně usnula v křesle. Ještě večer jsme si volali s paní z Děčína, měla starost, jestli vše dobře dopadlo. Budu
i nadále informovat, jak se Elince daří.
Chci Vám moc poděkovat za práci, kterou děláte pro pejsky i pro jejich páníčky..
Přeji krásný večer
A.Chalupová

1.11.2012 - ...a další e-mail:
Vážená paní Mašková, chci jen krátce poreferovat o Elince, zítra to bude týden, co jsme se navzájem našli..Elinka je moc hodná, bezproblémová, miláček celé rodiny, už byla i sama doma a nic neprovedla, je čistotná. Myslím, že se jí u nás také líbí..hraje si a je spokojená. S původní majitelkou jsme v kontaktu. Zdravím. A.Chalupová 

Děkujeme paní Chalupová a přejeme moře krásných chvil s Elinkou…

FENKA SANNY HLEDÁ NOVÝ DOMOV...

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Krásná fenka anglického buldoka (cca 5-6 let) byla nalezena 08.09. 2012 v noci na ul. Pavlínka v Litovli.
E-mail nálezce:
Dobrý den. Před chvílí s Vámi mluvila mamka, posílám vám ty fotky. Tu fenku jsem našel 8.9. v noci na ul. Pavlínka v Litovli. Je cca 5-6 let stará, velice hodná. Když jsem ji našel, tak se ode mne nechala zvednout a naložit do auta, aniž by zavrčela či zakňučela. Je ale vidět, že je stále vystrašená. Bohužel si ji nechat nemůžeme...
Více informací získáte: 775 436 643
16.09.2012 - s radostí oznamujeme, že fenka našla nový domov...
Děkujeme paní Haničce K. za milé uvítání a láskyplnou náruč!!

04.10.2012 - e-mail od paní Zdeňky Zmundové: Dobrý večer, zasílám předávací protokol,kterým jsme si potvrdili převzetí fenky anglického buldoka rodině,na kterou jste nás kontaktovala.Fenku jsme osobně zavezli do Brna,předali,vyfotili se s paní /foto také připojuji/ a dětmi,podepsali předání a odjeli.Oba s manželem jsme to oplakali,protože po týdnu a náročném léčení jsme si na sebe už zvykli.Nešlo to ale jinak,protože fenka s naším pejskem si moc nepadli do noty a "vyjeli" proti sobě,takže k dalšímu sbližování již nedošlo. Večer mi ještě paní psala,mail Vám přeposílám.Dnes jsem volala,nikdo mi to nebral.Tak tam zkusím napsat mail a uvidím. Jinak Vám ještě sdělím jednu příhodu,která se nám stala v neděli a která svědčí o tom,jak pejskaři drží při sobě.S manželem jsme byli o víkendu na zájezdě a v neděli jsme navštívili Kutnou Horu.Při procházce městem jsme potkali manžele s fenkou buldoka.Bylo jasné,že jsme se dali do hovoru a při povídání o radostech žití s pejsky jsme se zmínili i o našem "nálezu".Paní okamžitě zareagovala a ptala se,zda to není ta fenka,která byla uvedena na Vašich webových stránkách.Náš údiv,že o tom ví,přešla zcela klidně poznámkou,že přece jako správná majitelka tohoto pejska samozřejmě čte i Vaše stránky.Bylo to velmi dojemné,že i tato,pro nás zcela neznámá paní,nám potom za pejska děkovala.Je vidět,že Vaše obětavá práce má své obdivovatele a uznání.
Mějte se hezky a pokud se něco dozvíte,dejte mi vědět.Srdečně zdraví Zdeňka Zmundová

04.10.2012 - Sanny v novém domově:

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Hanko a Karle Vostalovi, děkujeme Vám za otevřenou láskyplnou náruč...
 

PEJSEK AMOS HLEDÁ NOVÝ DOMOV...


Anglický buldok v útulku - Kynologie Polná, pejsek tam byl již v roce 2010, pak byl osvojen a nedávno vrácen. Zjistilo se, že nová majitelka si ho vzala jen na krytí své feny, asi s ním nezacházela moc dobře, protože se ohnal a kousnul. To byl důvod vrácení. Pracovník útulku si ale myslí, že s ním neuměla zacházet, v útulku je prý zlatíčko, ale umístěn v kotci : ((((, pohromadě i s jinými pejsky a je v pohodě - volala jsem tam. Ámos – anglický buldok, výška v kohoutku cca 40 cm, stáří cca 7 let, pes Ámos je mazlivý kamarád, potřebuje důsledný přístup.
Nerudova 378, 588 13 Polná, tel.: 602 885 171

17.06.2012 - pejsek AMÓS našel nový domov...

FENKA TWIGI HLEDÁ NOVÝ DOMOV...


  Přibližný věk: mladá, cca1,5 roku
Plemeno: anglický buldok, váha 24kg
Povaha: Velmi aktivní fena, která miluje procházky, je zvídavá, nerada se nudí. Občas dokáže být velice tvrdohlavá.
Vhodné umístění: Výhradně do bytu. Pouze pro člověka, který má zkušenosti s tímto plemenem. Vzhledem k plemeni je nutná zvýšená péče o srst a kůži.
02.06.2012 - Fenka TWIGI našla nový domov...

PEJSEK RON HLEDÁ NOVÝ DOMOV...


24.03.2012
- Krásné "dětství" tento pejsek opravdu neprožil. Štěstí se něho usmálo až poté, co jsi ho, jako dospívajícího, vzala k sobě jeho nová panička. Byl rozmazlován a hýčkán, takže se postupem času odbouraly jeho dřívější psychické problémy a z Rona vyrůstal krásný a sebevědomý pes. Bohužel, u týraných psů se stává velice často, že se natolik zamilují do svého nového pána, že žárlí úplně na všechno, co se kolem něho děje. Ron není výjimkou. Nedokázal se vyrovnat s tím, že mu jeho nová velitelka přivedla do jeho "smečky" nového člena rodiny. Přestal být středem pozornosti, a tak se s tím vyrovnal po svém. Napadl dítě. Pokud pro Rona nenajdeme novou rodinu, určitě bez dětí, bude RON UTRACEN. PROSÍM, ZKUSTE SAMI, ANEBO VE SVÉM OKOLÍ NAJÍT NOVÝ DOMOV PRO KRÁSNÉHO, MLADÉHO PSA, KTERÝ TOLIK TOUŽÍ PO LÁSCE!! Děkuji.
Více informací naleznete na uvedeném telefonním čísle: 773 166 076, 775 436 643
10.05.2012
- Díky projektu Welfare pejsek RON našel nový domov. Děkujeme novému majiteli a přejeme mnoho krásných dnů, měsíců a roků  s tímto šťastným pejskem.

FENKA SISI HLEDÁ NOVÝ DOMOV...


Dohodla jsem se s pracovnicí útulku, že by nebylo, VZHLEDEM KE ZDRAVOTNÍMU STAVU FENKY, vhodné přemísťovat Sisi do nového domova.
V soukromém útulku je jí věnována náležitá péče. WELFARE bude po život fenky sponzorovat její krmení.
22.06.2012 - Smutná zpráva, Sisinka už neběhá po zahrádce. Její nemocné srdíčko nezvládlo vysoké teplotní rozdíly a… Poslední odeslané granulky už bohužel nezbaští…
Už je zase mladá a zdravá za duhovým...

FENKA SÁRA HLEDÁ NOVÝ DOMOV...


25.03.2012
- Nežije v prostředí ve kterém by mohla být šťastná, proto hledáme pro Sárinku nový, láskyplný domov. Jedná se
o skoro pětiletou fenku, hodnou a bezproblémovou. Sára je kastrovaná. Není vhodná do smečky psů, v domácnosti by měla být jako jediný pejsek. Je čilá a pohyblivá. Má ráda děti.
Více informací získáte na telefonním čísle: 724 680 565, 775 436 643
29.03.2012 - s velikou radostí oznamujeme, že fenka Sárinka našla svůj domov. Hodně štěstí, holčičko!!

 fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Projekt Welfare za finanční příspěvky od členů Welfare zakoupilo pro fenku Kačenku vozík.

E-mail od paní Radky...
..snad tě to potěší… Dnes jsme vyjeli s Kačenou v kočárku na nohejbalový turnaj. Sbalili jsme vodu, misku a piškotky... celou cestu Kačena sledovala ruch okolo, štěkající psy za plotem úplně přehlížela :D jakoby si říkala "chá, blbečci, závidíte mi, že někam jedu a vy musíte být doma! Na turnaji jsem vybalila deku z kočárku a sedly jsme si s Kačenou do polostínu, paráda! Kačena se okolo mě batolila, čmuchala a očůrala co mohla... chvilkami čuměla jak hrajou a pak si lehla ke mě na deku a chrněla.
Pak jsme jeli do hospody na terásku na pivo... Kačenka snad musela vyrůst v hospodě, neustále mi utíkala až k výčepu do hospody, jasně když jí tam dávali preclíky a salámek :lol:
Když jsem zavelela "Kačenko jedeme", mazala ke kočárku a hned se přikrčila, abych jí tam posadila! :lol: Po cestě domů se fakt tvářila jako suverén, který jede z výletu domů, u baráku ani nechtěla vyndat, naštvaná, že pro dnešek je konec! Myslela jsem jak bude uondaná, houbeles... jako by nikde nebyla :lol:


19.01.2012 - dárek od paní Pickové...

Městskou policií byl nalezen dne 04.11.2011 pejsek anglického buldoka... umístěn v útulku BRNO...

04.11.2011 - pejsek byl nalezen v ulici Gellnerova. Městská policie se na základě registrační karty (čip) spojí s majitelem pejska (Břeclav)... Pejsek je nabídnut k adopci... prozatím se jedná o umístění do náhradní péče. V případě zájmu kontaktujte: http://www.mpb.cz/nalezeni-psi/?tx_odmpbrno[uid]=1473

12.11.2011 - na základě uveřejnění pejska na stránkách Welfare se rozhodla paní Mgr. Romana Vostřejšová pro adopci pejska, popřípadě o dočasné umístění do náhradní péče. Ihned se rozjela do Brna (400km )… bohužel, naše zákony nedovolují… jak mi bylo řečeno v útulku Městské policie Brno a tak pejsek anglického buldoka bude dál ležet osamělý na dece v kleci a čekat až nadejde den, kdy mu zákony dovolí opustit klec a bránu útulku. Bohužel, tentokrát jsem se nedomluvila s pracovnicí útulku na dočasné péči… nekompromisně mi bylo řečeno, že musíme počkat… takových pejsků je tam víc. Zítra v jednání budeme pokračovat a já věřím, že pracovnice útulku své rozhodnutí přehodnotí a pejsek anglického buldoka nebude už spinkat v kleci ale…  Pokračování zítra.

13.11.2011 – pejsek byl odvezen do útulku protože původní majitel žádal na veterinární ošetřovně utracení psa z důvodu agrese. Pejsek byl veterinárním lékařem testován na agresivitu… agresivní jednání nebylo prokázáno a tak skončil pejsek v útulku. Dnes jsem opět hovořila s pracovnicí útulku a ta mi řekla, že pejska nevydají dokud se v zákonné lhůtě neozve jeho původní majitel. O tom, že pejsek nebyl nalezen ale dovezen z veterinární ošetřovny nic neví… Odmítají předat pejska do náhradní péče… nejdříve za 14 dní. Na otázku proč mi bylo sděleno, že tak to mají v útulku NASTAVENÉ!!  Takže závěr: pejsek z útulku Městské policie Brno měl(zjištěno z telefonického rozhovoru s pánem, který o pejska projevil  zájem před týdnem) a má zájemce, který by se o něho rád postaral a poskytl by mu teplo domova, ale ZÁKON A ROZHODNUTÍ útulku v Brně  je nekompromisně nastavené tak, jak jsem zde popsala.

Myslím teď na to, jak tam někde leží schoulené tělíčko anglického buldoka uzavřené do sebe, klepe se zimou a strachem co přijde a kdo přijde až bouchnou dveře… hledá svého páníčka… a vůbec nechápe proč tam vlastně je. Ani já to nechápu.

27.11.2011 - dnes mi bylo sděleno, že se příští týden rozhodne o osudu pejska... stále se čeká na vyjádření majitele!! Je smutné, že díky "čekání" tráví anglický buldok dny a noci v chladném boxu zatímco mohl spát na teplé pohovce a chodit na procházky se svojí novou paničkou.

04.12.2011 - Informace z útulku: o pejska jeho původní majitel neprojevil zájem, pejsek bude nabídnut k adopci. Bohužel se tento týden u pejska objevilo plísňové onemocnění, které se zřejmě přeneslo z koček, které jsou v útulku umístěné. Ve středu 07.12.2011 bude pejsek opakovaně prohlédnut veterinářem a v případě zhojení bude nabídnut pí. Vostrejšové k osvojení.

10.12.2011 15:00 - pejsek z útulku Brno odjíždí do nového domova. Bude to domov plný lásky, dobrého papání, teplého místa na spaní. Nová majitelka pejska nám přislíbila, že nám bude posílat fotografie i pravidelné zprávy.

10.12.2011 - první SMS zpráva od nové majitelky pejska. Dostal jméno BUDY.
Tak už jsme doma! Budy žere a je v pohodě. Můj Monty(pejsek anglického buldoka z chovatelské stanice Arcita)taky, Jedinej kdo neví kam dřív skočit je můj partner, ale do psa se zamiloval. Zítra podávám raport! R.

Městskou policií byl nalezen dne 20.09.2011 pejsek anglického buldoka... umístěn v útulku BRNO...

Datum přijetí do útulku: 20.9.2011
     Místo odchytu: Bezručova
     Pohlaví: pes
     Stáří: 5 let
     Barva: žíhaná,bílé znaky
     Výška: 41 cm
     Váha: 21,2 kg
     Poznámky: obojek s hrotyPejsek je označen mikročipem, ale bohužel není majitel  na uvedeném mobilním telefonu dostupný. Více informací o nalezeném pejskovi umístím během tohoto týdne na webové stránky Welfare. Zůstávám ve spojení s veterinární techničkou útulku. Přihlásili se manželé ze Slovenska, mají zájem o dočasnou péči... vše v jednání.
25.10.2011 -  pejsek byl umístěn do náhradní péče a majiteli pejska byly naúčtovány k proplacení veškeré náklady spojené s adopcí...

fenka Tara... když přestala být pro chovatele žádoucí, byla nabídnuta k prodeji...


03.09.2011
- Příběh fenky Tary a její paničky Evy mě zaujal z toho důvodu, že znám paní Evu ještě z doby, kdy sama nebyla majitelkou žádného pejska a přesto posílala povzbuzující e-maily, upozorňovala na opuštěné zubožené stvoření, finančně pomáhala těm, kdo pomoc potřebovali.

Fenka Tara žila na Slovensku v chovatelské stanici, která se zabývala chovem psů bez průkazu původu. Dokud původní majitelce rodila každý půl rok štěňátka, byla pro ni cenným artiklem. Když onemocněla z vyčerpání, byla nabídnuta k prodeji. Fenka je velice zanedbaná po psychické i zdravotní stránce!Paní Eva se fenky přesto ujala a snaží se, ač  sama nemá peněz na zbyt, vrátit Taře zdraví (nutná gynekologická operace) a s ním i chuť k životu.
Poděkování od paní Pergnerové:
Dobrý večer p. Mašková. Ráda bych Vám, p. Hlinovské a p. Kotkové poděkovala za finanční příspěvek při léčbě Tary. Moc mi to pomáhá,  na Taru přispěli i Frbuláci a jsem za to moc ráda -  veterinární péče je velmi nákladná a při tak zanedbaném zdravotním stavu čubinky bych její léčbu finančně velmi obtížně zvládala. Ještě jednou děkuji za sebe i Tarinku, která se, hlavně i díky vám, každým dnem zlepšuje. Přeji pěkné podzimní dny a zdravím - Eva Pergnerová


fotografie se zvětší po rozkliknutí
03.11.2011 - velice milá zpráva od majitelky fenky Tary... Tara se o moc zlepšila, během těch 3 měsíců udělala velké pokroky, opravdu jsem ji "piplala" a výsledky jsou znát! Ještě nejsme u konce, ale je  to už dnes úplně jiná fenka. Bez přispění "pejskařů"   Frbulu  a Welfare by se tak rychle neuzdravovala, neměla bych na drahé léky...

... AMBAL HLEDÁ NOVOU RODINU... tam kde vyrůstal a šest let žil už pro ambala není místo...

07.10.2011 - smutnější e-mail jsem už dlouho nedostala. Welfare nezveřejňuje pejsky nabízené prostřednictvím inzerátů, ale když jsem po telefonickém rozhovoru s majitelkou zjistila, že Ambala nechtějí, že už není v jejich domácnosti pro něho místo, chybí čas a nálada se mu věnovat, řekla jsem si: ANO, ten pejsek na stránky Welfare patří. Potřebuje naši pomoc!
E-mail od majitelky pejska:
Dobrý den, píši ohledně mého anglického buldoka. Vzhledem k rodinné situaci, která spočívá v tom, že po rozvodu a změně partnera jsem zůstala na vše téměř sama a rodinu mám daleko od místa bydliště, mám 5ti měsíční miminko, hypotéku a spoustu starostí a na péči o pejska mi nezbývá čas ani nálada. Pejsek špatně chodí, když byl maličký (4měsíce) měl na přední nožičce uvolněný vaz a díky tomu jsme přišli na to, že nemá v pořádku kloubu, což je sice dost běžné, ale doktoři mi doporučili, abych ho nezatěžovala, aby moc nechodil a hlavně ne do schodů. Což jsem dodržovala, tak je na tom pejsek stále stejně. Je ale zvyklí na to, že se jde jen 3krát za den venčit a to jen před dům a zpět. Menší procházky by šly možná časem, ale s trpělivostí, je strašně pomalý a belhá se, rád stojí na místě, čuchá si a okouní. Je čistotný, hodný, zvyklý na děti. Rád lenoší je pohodlný. Je zvyklý na granule nic jiného mu nedávám.
Když jede autem tak ho do něj vysazuji i ho nosím do schodu. Má na Buldoka celkem přijatelných 21Kg. Není zvyklý spát v posteli, ale musí být v teple někde doma. Nejspokojenější bude, když bude mít možnost jít na zahrádku a tam se bude bloumat svým vlastním tempem, tak se mu i výrazně zvedne fyzička....nebo v bytě, kde je výtah. Má rád když jsou v bytě alespoň někde koberce, aby mu neklouzaly nohy. Je to společník, u nás je teď často sám skoro pořád já lítám po venku, ale on by to nezvládl, tak je pořád doma sám, chybí mu nějaká společnost. Jinak bojí se bouřky a ohňostroje to má většinou průjem, bojí se a dýchá jak lokomotiva, dokud to nepřejde. Zvykne si časem i na jiné zvíře v domácnosti jen je správně seznámit. Veterináře se nebojí a chodí tam jen na očkování kromě toho s těma nožičkami nemá problém a s těma se stejně nedalo a nedá nic dělat. Nemá průkaz původu, jen mezinárodní očkovací průkaz. Bylo mu šest let a říkáme mu Ambal. Nevím co dál napsat:-((((( jsem vážně zoufalá. Děkuji moc za Vaši ochotu
a pomoc.
Kontakt: Kateřina Seitlová, Slunná 299, Příbram 5, telefon: 777 007 745

16.10.2011 - pejsek AMBAL našel nový domov. Ke spokojenému životu bude mít vedle sebe milovaného člověka, kterému složí k nohám celé své srdce. Hodně štěstí, Ambale...

Spolek na ochranu zvířat Polná hledá nový domov pro Rozárku

rozárka2.jpg

Rozárka je mazel "obecný" a všudypřítomná "prdelka"

Dovezena 20.9.2011 z Bystřice nad Pernštejnem - více informací: http://www.kynologiepolna.cz/utulek.htm
26.09.2011
- dnes jsem mluvila se Spolkem na ochranu zvířat Polná, fenka byla po dva roky umístěna v útulku Žďár nad Sázavou
a nebyla nabízena k adopci... důvod? Peníze!! Moc se přimlouvám za Rozárku a slibuji, že Welfare pomůže při adopci této holčičky! Zaslouží si domov a milující páníčky, kteří ji vynahradí co jiní pokazili. Anglický buldok potřebuje ke svému životu vedle sebe milovaného člověka, kterému složí k nohám celé své srdce.

29.09.2011 -
fenka ROZÁRKA našla nový domov kde o ni budou s láskou pečovat. Hodně štěstí Rozárko a dej nám o sobě vědět jak se máš. Potěší nás i nějaká fotografie, kterou pro nás všechny může poslat tvůj páníček/ka na email: arcita@c-box.cz. Pokud budeš cokoli potřebovat, jsme tu pro tebe a pro Tvojí novou rodinu. Poradíme, pomůžeme...

28.04.2012 - velikou radost mi udělala zpráva od majitelky Rozárky... děkuji!! a přeji Megy mnoho krásných let v novém domově.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Zdravím, posilám Vám fotky naší Megy dříve Rozárka. Má se dobře má i kamaráda z útulku Montyho, Daří se jim skvěle.
S pozdravem Martinková (reaguji na vašich stránkách na výzvu ať se ozveme :))

Najde se někdo, kdo pomůže pejskovi jménem Boxa?
tania_slovakia@hotmail.com  - e-mail kontakt na Tatianu

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

17.07.2011 - uveřejňuji e-mail od paní Tatiany, obrací se na nás s žádostí o pomoc pro adoptovaného pejska...

Dobry vecer,
chcela by som vas poprosit o pomoc pri hladani noveho domova pre 1.5 rocneho anglickeho bulldoga.
Psik je kastrovany, socializovany, vyborne vychadza s inymi psami a mackami , zboznuje deti nieje agresivny  a ma hygienicke navyky.
Jediny problem je to ze psik nieje v Cesku ale v Libanone.

Pracujem ako veterinarka v Libanone pred 10 timi mesiacmi mi priniesli na ambulanciu stena anglickeho buldoga s kolapsom pluc nasledkom prehriatia organizmu...Skratka povodni majitel nechal psa v 35 stupnovej horucave priviazaneho na slnku cca 7 hodin...zazrakom to prezil, ale majitel sa ho nasledne vzdal s tym ze je prilis citlivy!!!! Od vtedy je psik u mna v docasnej opatere a snazim sa mu najst novy ZODPOVEDNY domov ale bohuzial bezvysledne. Proste v niektorych krajinach este spolocnost nevyspela na taku uroven aby bol brany ohlad na take 'malichernosti' akymi su prava zvierat...kazdy den sa stretavam s takym mnozstvom krutosti a zanedbanej starostlivosti o zvierata ze zacinam silne pochybovat ze je vobec mozne najst niekoho kto sa dokaze postarat  o takeho psa akym je buldog...
Problem je v tom, ze za mesiac a pol odchadzam z krajiny a ziadny novy domov sa pre Boxa necrta...Vzat ho so sebou a pokracovat v hladani noveho doova na Slovensku je ale pre mna prilis financne narocne.
 
Preto vas chcem poprosit o pomoc pri hladani noveho domova, kedy by novy majitel bol ochotny uhradit naklady za prepravu...samozrejme pomozem ako sa da, cela preprava vratane cipovania a testov na protilatky proti besnote by nemala stat viac ako 300 - 350 eur...
 
Je to mily bezproblemovy psik, a velmi mi prirastol k srdcu preto jedinou mojou podmienkou je aby sa dostal do dobrych ruk..
 
Dakujem
 
Tatiana

21.07.2011 v 21:45 hodin mne kontaktoval pán, který je ochoten sbírku na Boxu doplatit do konečné částky a pejska adoptovat.

22.07.2011 - Vkládám poslední e-mail od paní Tatiany:
 

Dobry vecer, som uplne dojata pozornostou aky pribeh Boxa vyvolal!
Skontaktovalo ma uz niekolko ludi ktory su ochotni pomoct ci uz financne alebo su ochotni poskytnut mu novy domov!! Vobec som necakala ze sa tak rychlo zmobilizuje tolko uzasnych ludi!!! Vsetkym vam patri moja uprimna vdaka!!!!
Momentalne to vyzera tak ze Boxik pocestuje k mlademu paru a kamoske buldocke do Prahy, este sa vsak doladuju podrobnosti ohladom prepravy.
Cakame na podrobnosti od CSA ako je to s prepravou zvierat u nich, ako druha alternativa najlepsie vyzera bulgaria air do viedne, kde by sa repravu malo platit okolo 80 eur a cena letenky pre mna je tiez cenovo prijatelna. Ak mate niekto skusenosti s takymto cestovanim uvitame kazdu radu... Co sa cipovania tyka, cip nieje nakladny mam ho za nakupnu cenu, co je ale problem je vysetrenie na protilatky proti besnote, ktore musi mat kazdy psik vstupujuci do EU z krajin tretieho sveta. V praxy to znamena ze posielame vzorky krvy do akreditovaneho laboratoria vo Francuzsku alebo Belgicku, a cena vysetrenia je dost vysoka ale viac menej jednotna pre vsetky laboratoria vratane  Ceska a Slovenska. Co sa prepravky tyka snazim sa zohnat nejaku pouzitu od znamych, zajtra budem mat v tomto smere viac informacii . Dakujem vam este raz z celeho srdca , skutocne si vazim vsetku pomoc A drzte palce aby vsetko dobre dopadlo. Urcite vam dam cediet ako vsetko pokracuje...prajem pekny vecer.  Tatiana

11.09.2011 - poslední e-mail od Tatiany:
Dobry den,
takze nakoniec po vsetkom urputnom vybavovani, papierovani a cestovani Boxik je konecne v novej rodine. Jeho novy majitelia su neskutocne prijemni ludia z okolia Prahy a zamilovali si ho od prveho momentu a to som velmi stastna.
Este raz vam chcem vsetkym podakovat ze tento pribeh mal taky statny koniec. Bola som velmi milo prekvapena kolko ludi ochotnych pomoct  sa dokaze zmobilizovat za tak kratku dobu. Dakujem vam vsetkym z celeho srdca, robite neskutocnu pracu a mate "na svedomi " dalsiu zachranenu psiu dusu:) Takze vela stastia do dalsieho posobenia a Boxikovi v novej rodine.
Pekny den Tatiana

…a zase jeden opuštěný, nešťastný pejsek anglického buldoka, CASH...

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

25.06.2011 –  Městská policie Olomouc přivezla v sobotu odpoledne do psího útulku nalezeného pejska.

Prostřednictvím Welfare jsem se ihned spojila s pracovnicí psího útulku. V pondělí bude prohlédnut veterinárním lékařem a budeme
o jeho zdravotním stavu i místu nálezu neprodleně informovat. Zatím nevím co více napsat, je to tak smutné. Každý pejsek, který ztratí domov, mi vhání slzy do očí a přemýšlím nad tím, kdo a proč se pejska zbavil tím, že ho ponechal napospas svému osudu.
Zatím doufám, že se nalezený pejsek opravdu ztratil svému majiteli a že se vrátí během dnešního dne zpátky DOMŮ.

Ráda bych poděkovala všem těm, kterým osud pejsků není lhostejný a neprodleně mě telefonicky i e-mailem kontaktovali.  
Ivana Mašková

29.06.2011 - Zveřejňuji dostupné informace: pejsek je starší 5ti let, hodný, poslušný, nekonfliktní. Byl nalezen houbaři v lese
a přivolaná hlídka Městské policie pejska odvezla do psího útulku v Olomouci. Zatím se majitel nepřihlásil. Pejsek byl dle názoru pracovníka útulku ubytovaný v bytě. Odřeniny na těle si zřejmě způsobil běháním po lese. Vedoucí pracovník psího útulku souhlasil
s možností převzetí ztraceného pejska do dočasné péče.

Zamyslete se nad tím, zda právě Vy nejste tím, kdo by rád poskytl domov jednomu smutnému anglickému buldokovi.

( Dočasná péče: Chovatel se zavazuje, že přihlásí-li se o pejska do 6 měsíců původní vlastník psa, vydá pejska původnímu vlastníkovi, v takovém případě je chovatel oprávněn požadovat po vlastníkovi úhradu veškerých vynaložených nákladů.)

01.07.2011 - Pejsek je již zamluvený. Zítra mu končí karanténa, v pondělí bude naočkovaný a pak už mu nic nebrání opustit psí útulek... vstříc novému životu. Je to velice milý a hodný pejsek.

05.07.2011 - Velice radostná zpráva, pejsek z Olomouckého útulku našel nový domov.

21.07.2011 - Bohužel, pejsek byl vrácen zpět do útulku. Důvod? Značkoval společnou chodbu se sousedy a občas i štěkal. Pokud se někdo zodpovědný najde, napište, zavolejte...  Dnes jsem mluvila s útulkem, pejsek je hodný, poslušný, není jen vhodný na dlouhé procházky a má dosud nedoléčené (což není problém, společně to zvládneme, pomohu, poradím) kožní problémy.

01.08.2011 - Pejsek z Olomouckého útulku CASH dostal druhou šanci... budeme sledovat, zda nový domov bude domovem trvalým.

Fenka anglického buldoka jménem Alžběta alias Žlutana hledá láskyplný domov...

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

05.06.2011 - Na základě telefonického rozhovoru s nešťastnou majitelkou fenky anglického buldoka uveřejňuji tento její e-mail:

Dobré odpoledne,

před malou chvílí jsem s Vámi mluvila po telefonu. Ráda bych Vaším prostřednictvím našla nový, především láskyplný domov žíhané fence angl. buldoka, které jsem se ujala přes inzerát zhruba před dvěma lety. Bylo zjevné, že fenku hojně využívali pro chov. Protože měla obroušené zuby (patrně forma klecového odchovu), veterinář se netroufl přesně určit její věk. Ale soudíme, že dnes jí je cca 8 let. Má velmi milou povahu, je hodná a vděčná. Dobře jí. Protože mě v současnosti nepříjemné okolnosti vedou k prodeji domu se zahradou a stěhuji se do bytu ve 3. patře bez výtahu, bojím se, že by to pro fenku (Alžběta alias Žlutana) bylo zdravotně neúnosné, dosud byla zvyklá rozvážně se vykolébat z domu rovnou na zahradu a tam se hodiny a hodiny "opalovat"... Má velkou radost ze života...
Její zdravotní handicap: zákal očí, ale orientuje se snaživě, správně.

Děkuji a zdravím.
Milena Tomešová

Pomozte prosím kdo můžete. Děkuji.

14.07.2011 - ...tak kterou zprávou začít… obě jsou krásné, dojemné. Díky pomoci Welfare i Vás, Eva Velinská (alias evisek68), Lucie Dušková (alias Nikolka) si paní Tomešová nechává Alžbětu – Žlutavu u sebe v pronajatém bytě a nehledá už pro ni nový domov. 

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

26.07.2011
-
Dobrý den, paní Mašková,
zdá se, že Alžbětin zlý oční a ušní zánět už jsem vyléčila - zažehnala, teď se budou řešit "boule" na dásních... Nejlépe při lokální anestézii - pokud to půjde - protože Žlutce špatně funguje jedna ze srdečních chlopní, tak se paní doktorka anestézie celkové... Budu doufat i v to, že nádory na mléčných žlázách (protože jsou ohraničené) nejsou zhoubné...(:- Žlutka hodně ožila, pochoduje po celém bytě jedna radost, střídá postele... Syn ji nosí z domu ven, tam ji převezmu já a UŽ chodíme celým parkem, který je těsně za domem! Žlutka rozvážně našlapuje po chodníčkách, do trávy se jí nechce, zřejmě se v trávě cítí méně bezpečně...
Moc Vás zdravím.
Milena Tomešová
Fenka Alžběta † prosinec 2011

... a opět jeden smutný příběh fenky BUBLINY, která podruhé ztratila domov.

fotografie se zvětší po rozkliknutí


17.05.2011
- BUBLINA - cca 8 let fenka anglického buldoka, osobní pejsek paní majitelky útulku, která zemřela. Byla zachráněna od lidí, kteří jí měli jako mašinu na štěňata a Bublina na to téměř doplatila životem. Momentálně je v depozitu u hodné paní. Hledáme pro ni nový domov, kde bude mít  tu nejlepší péči, lásku a pochopení, pro její chrápání.  Kontakt: Simona 605 256 960

31.05.2011 - Bublina našla svůj domov a mně zbývá jen popřát: hodně štěstí, Bublinko. Držíme pěsti. Zasloužíš si moře lásky.
 

PRINCEZNA - fenka anglického buldoka

Od 27.04.2011 - 07.05.2011 umístěna psí útulek Jimlín
 

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Dne 02.05.2011 jsem se dozvěděla o odložené fence anglického buldoka jménem Princezna. Nebyl problém ohledně umístění fenky do nového domova. Přihlásilo se několik zájemců kteří byli ochotni Princeznu převzít do péče, ale z důvodu, že byl znám majitel fenky nemohl psí útulek (zákon je zákon) po dobu půl roku předat pejska k adopci. Vzhledem k tomu, že Princezna v útulku Jimlín žila od 27.04.2011 v nevyhovujících podmínkách (vlhko, sparťanské ubytování, stres z neznámého prostředí), muselo se rychle jednat …

  • Tři dlouhé telefonické rozhovory ohledně zjišťování, nabídek a dokazování s útulkem Jimlín.

  • Telefonické i písemné jednání s Policií Bílina (důvod umístění).

  • Právní pomoc pana Ing. Bc. Pavla Drahovzala ohledně opuštění zvířete.

  • Telefonický rozhovor s Mvdr. Holubovou – získat doporučení pro útulek psů.

  • Příjemné, telefonování a dopisování se zájemkyní o fenku Princeznu. Měla sice úžasnou (i finanční) podporu z fóra francouzských buldočků, ale to bohužel na opuštění zdí útulku fence Princezně nestačilo.

Nakonec všechno dopadlo jako v pohádce a paní Radka Beranová se stala po 10ti dnech majitelkou anglického buldoka.

Dne 27.4.2011 v podvečer v areálu tenisových kurtů v Bílině na Kyselce  byla nalezena personálem fenka anglického buldoka. Neměla známku, takže identifikace fenky nebyla možná a tetování bylo prakticky nečitelné. Na MP Bílina se zatím nikdo neobrátil s tím, že postrádá uvedenou fenku a z tohoto důvodu byla umístěna do psího útulku Jimlín, kde čeká na svého majitele. Fenka Princezna (č.2847-Bílina) je asi devítiletá a její zdravotní stav odpovídá věku a specifiku plemene.

02.05.2011 - Díky upozornění na fenku Princeznu se již ozvali první zájemci o tuto seniorku. 07.05.2011 by Princezna měla odejít do nového domova. Držíme pěsti aby všechno dobře dopadlo a Princezna dožila svůj život v teple domova.
S novou majitelkou Princezny zůstaneme ve spojení a určitě o dalším jejím osudu, snad už jen v tom dobrém, budeme informovat.

07.05.2011
11:50 hodin -
s radostí oznamujeme, že fenka Princezna právě odjíždí se svou novou paničkou z útulku Jimlín domů!!!

14.05.2011
- Několikrát denně si s Radkou vyměňujeme e-maily, je až k neuvěření jaké pokroky Princezna za týden, pod vedením své paničky, udělala. Snad jeden za všechny: v útulku fenka ušla jen  pár kroků a nemohla dál, dnes na procházce předběhne
i svoji milovanou velitelku.

09.06.2011 - Hledáme finanční příspěvky na operaci fenky Princezny – Kačenky.
07.05.2011 převzala paní Radka Beranová, za pomoci Welfare, zuboženou, asi osmiletou fenku anglického buldoka jménem Princezna z útulku Jimlín. Bohužel se dnes se zjistilo, že je fenka 50 – 55 dní březí. Právě míří na operační sál. Ráda bych Vás všechny moc poprosila o malý finanční příspěvek pro paní Radku a její fenku Princeznu. Vznikl mezi nimi velice citlivý a hluboce láskyplný vztah a každý den, který spolu ty dvě prožijí, je dnem štěstí, pohody a lásky. Pokud se rozhodnete pro finanční příspěvek pro fenku Kačenku - Princeznu, do zprávy pro příjemce uvádějte jméno PRINCEZNA.
Děkuji Vám.
Ivana Mašková


10.06.2011 12:18 - Volala paní Radka Beranová. Kačenka je po operaci. Všechno proběhlo tak jak mělo, Kačenka je v pořádku. Přejeme brzké uzdravení po operaci a těšíme se na další hezké zprávy.

fotografie se zvětší po rozkliknutí

Anglický buldok jménem KING prosí o domov ...

02.05.2011 - Psí útulek Bouchalka - Kladno: Náš krasavec King, anglický bulldog, 3,5 roku. Je vykastrovaný. Vhodný raději jako jediný pes do rodiny, lidi má moc rád, je to veliký mazlík a komediant:) Byl nalezen prostydlý, zaklíněný pod autem, jelikož ho majitel vyhodil a nechal ho napospas osudu. Dále se zjistilo, že zřejmě majitel v raném věku Kinga musel zmlátit a poranil mu páteř. King se u nás naštěstí dal poměrně rychle dohromady, bohužel jeho inkontinence způsobená vážným poraněním páteře je neodstranitelná. Stačí mu jen vyhřívaná bouda někde na zahrádce a bude úplně spokojený.

Pokračování Kingova příběhu-nadějné jednodenní umístění aneb Ne všechny pohádky mívají šťastný konec...

Jednou již našel nový domov (8.4.11), ale druhý den se vrátil zpět do útulku...
Zrovna jsem mu chtěla udělat oslavné album na odchod domů a v tom zazvonil telefon. Volala nám paní šéfová a už podle jejího hlasu jsme poznali, že jde o špatnou zprávu. Náš bulldog King, který včera odešel po roce a půl domů se vrací. Bohužel. Lidé, kteří si ho vzali mají ještě dva pejsky. S jeho inkontinencí se vypořádali, ale King se do nich zamiloval natolik, že odmítal snést jiného pejska v okolí své milované paničky. Šli jsme připravit kotec a v tu chvíli tady zastavilo auto.Vylezl z něj pán a za ním King. To štěstí co z něj sršelo včera touto dobou bylo pryč.. King to věděl.. Věděl, že ho tady pán nechá.. Pán nám dal jeho věci, podepsal tady papír a chystal se k odjezdu.. King naposledy zkusil vyskočit na zadní sedačku jeho auta a když pochopil, že pán ho s sebou stejně nevezme veškerou snahu vzdal a jen smutně sklopil hlavu. Nebudeme tvrdit, že to byli zlí lidé, kteří neuronili ani slzičku. Naopak. Nasedli do auta, odjeli a King se za nimi jen smutně díval. Na moje slova, kterými jsem ho lákala, aby šel do psince nereagoval. Potom se otočil a šel.. Sám. .King je u nás dlouho, proto ho máme tady zásadně na volno, otevřeme kotec, on běží sám ven a potom se sám do kotce také vrátí... Dnes ne.. .Když pochopil, že mu stejně nic jiného nezbude, nechal se přece jen přemluvit...Pejsky, kteří ho vítali hlasitým štěkáním ignoroval a šel ke svému kotci...Cestu tam dobře znal.Zalezl si rovnou do boudy a než jsem ji zavřela podívala jsem se mu do očí...Zastáváme názor, že psům se nemají přisuzovat lidské vlastnosti, ale přísahala bych, že v tu chvíli jsem v jeho psích očkách zahlédla slzy....A jsme zase na tom samém... Jak dlouho ještě??? Jak dlouho bude King jen kvůli své nemoci a lásce k lidem zavřený
v útulku????
Denně vyhlíží a doufá.

29.05.2011 - Jeden krásný e-mail od majitelky Rufina(KING)... děkujeme Vám Lído.

Dobrý den,
posílám další fotky. Rufin je raubíř :-) říkal to i pan doktor :-) už má roupy a začíná s ním být poměrně veselo. Společné procházky s Agátkou jsou veliká komedie pro všechny co nás potkají, jelikož buldočci táhnou, funí a vydávají zvuky jako kdyby se právě drápali na Mattehorn.
Učůrávání zkoušíme léčit homeopatiky a dostává B vitamíny, jinak po dvou týdnech u nás to je trochu lepší oproti prvním dním, Ruf je v pohodě - opravdu v pohodě - doufám - a tím se zklidnil a i to učůrávání relativně je pod kontrolou. No a po zahradě Ruf lítá jako střela, když si někdo zrovna dovolí jít okolo :-)
Koupání ještě neproběhlo, nechává si od mě už pucovat uši, oči i vrásku, ale stejně se ještě někdy lekne a ožene. Ruf má u mě
v bytě celkem 3 pelíšky, takže má občas dilema kam se svalit, a trochu si do prostěradel zde už vytřel kožich a pořád ho někdo drbe, takže začíná být fešák. Aleluja až se mi ho povede
osprchovat :-) Jinak na Agátku pořád kouká jako trubec a ona taky pořád dělá fóry
mějte se a ať se daří
Lída Kučerová

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them
 

Anglický buldok jménem TONÍK

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them
 

12.05.2011 06:30 - ranní venčení ...   20.05.2011 - zamilovaný Toník a Tarra

Když byl malý, milovali ho a možná i šišlali nad jeho jménem. Házeli mu míčky na hraní a obdivovali jeho dovednost. Krmili ho několikrát denně a určitě se rozplývali nad tím, jak mu chutná. Snad i spěchali z práce domů, protože se na to své štěňátko hrozně moc těšili. Nakonec ho vyhodili z domu. Určitě se díval za odjíždějícím autem a nechápal proč. Ale určitě věřil tomu, že se pro něho vrátí, že je to snad jen nějaká nová hra. Nevrátili.

Dne 07.05.2011 byl v odpoledních hodinách nalezen v Rumburku, okres Děčín, pejsek. Je tmavě hnědý s bílými znaky na hrudi. Věk 2 – 3 roky. Dobře osvalený, ale hubený. Na levém oku je neléčený zánět rohovky. Pejsek má velice milou a přátelskou povahu k lidem i ostatním zvířatům. Je vychovaný, v bytě čistotný. Prozatím je ubytovaný v naší chovatelské stanici Arcita. Pokud o pejska projevíte zájem, možná od něj dostanete na uvítanou, tak jako já, pusu na tvář. Byla sice mokrá, ale určitě upřímná.

20.05.2011 -
(veterinární zpráva ze dne 12.05.2011) na základě veterinární zprávy je pejsek zdravý. Naočkovali jsme ho, odčervili a očipovali. Říkáme mu Toník, je připravený k adopci. Ráda bych informovala případné zájemce, že si nového majitele prověřujeme, psa předáváme oproti adopční smlouvě a vyhrazujeme si právo kontroly. Záleží nám na tom, aby se tento mimořádný pejsek dostal jen do hladících rukou a těch nejlepších podmínek. Toník je hodný, lidi milující anglický buldok. Ve smečce nekonfliktní. V bytě neznačkuje, udržuje 100% čistotu.

26.05.2011 - Toníček se jede v sobotu představit rodině, která o Toníka, jako první, projevila zájem. Jak vzájemné seznámení dopadne, Vás budeme informovat.
 


Petr a jeho přítelkyně, Toník a Bazzik

28.05.2011
- Splňuji co jsem slíbila. Včera dopoledne jsem s Toníkem vyjela směr Kladno, hledali jsme neutrální půdu pro seznamování se s novou rodinou. Petrem, jeho přítelkyní a pejskem francouzského buldočka Bazzikem. Nakonec jsme skončili u mé maminky na její chatě v Kyšicích. Strávili jsme spolu tři hodiny. Rady, porady, doporučení…  co a jak s pejskem Toníkem. Kluci pod našim dozorem běhali po zahradě. Bazzik měl snahu provokovat Toníka ke hře… Značkovali všechny dostupné kytičky a keříky, moje maminka z jejich přečůrávání, kdo výš, měla legraci, já jsem si v duchu říkala: úsměv tě brzo přejde až zjistíš, že kytička, kterou jsi si zasadila, už asi nevykvete, protože ti dva kluci na jednu kytičku… a že se opravdu snažili.