Vítejte na webových stránkách chovatelské stanice Arcita, která se věnuje chovu plemene mops
Welcome to our web site pug FCI Protected kennel

>> Novinky v chovatelské stanici/news  2016 << 
STANDARD PLEMENE MOPSIvana Mašková

 

  Chovatelská stanice Arcita

 fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

30.12.2017 - Krásný pozdrav z Ochozí...děkuji paní Janičko.
Milá paní Ivanko, děkuji za Vaše milé řádky a novoroční přání, které mě moc potěšilo. Včera jsem si stýskala, že fotky neodpovídají atmosférou vánočním svátkům a hle - dnes je to tu zcela jiné. Dnešek k nám přinesl malinko zimní scenérie - a tak si holčičky mohly trošinku zařádit na sněhu - a šlo jim to opravdu velmi dobře. Holčičky se vydováděly a teď odpočívají.
Já Vám - paní Ivanko - přeji do nového roku jen to nejlepší; přeji hodně štěstí, pevné zdraví, spoustu drobných každodenních radosti - a ty velké taky; ) , úspěchy , dostatek energie , optimismu , pohodu , ať se daří , ať se máte a ve zdraví si užíváte každý z nadcházejících 365 dní roku 2018 .
Pejsánkům v Arcitě přeji prožití nadcházejícího nového roku ve zdraví, lásce, pohodě: ) .
Opatrujte se, mějte se moc hezky, moc pozdravů posíláme, v Ochozi vzpomínáme
Jana & holčinky - mopsinky Gabruška , Málinka a Dorinka


30.12.2017 - Arciťáčci Pepino a Yappi...krásní kluci. Děkuji Věruško za příkladnou péči a lásku.
 

 fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

29.12.2017 - Děkuji, moc děkuji. Jeden krásný pozdrav z Ochozí:
Hezký večer paní Ivanko, z Ochozi za Vámi posílám mnoho pozdravům a taky pár fotek, které však s ohledem na počasí nevypadají vůbec vánočně: Snad jen ten stromeček v obýváku potvrzuje, že Vánoce už byly. Naše vánoční svátky, poprvé se třemi mopsinkami , byly pohodové , radostné . Mně se daří dostat ke korespondenci až teď, ačkoli představy jsem měla zcela jiné. Zamýšlela jsem foto pozdrav pro Vás poslat přímo zpod stromečku, ale moje milované mopsinky jaksi nechtěly být vánočními foto modelkami a výsledkem mého snažení byly " fotočmouhy“, mopsí ocásky, "půlpejsci“: ))...no, nic prezentovatelného : )) . Tak alespoň dnes přidávám k pozdravům pár fotek průběžně " ulovených“, které trošinku dokládají, že i u mopsích holčiček Gabrušky , Málinky a Dorinky byly Vánoce . Holčinky měly po stromečkem nějaké nové hračky. Málinčinou oblíbenou hračkou zůstává bobřík, takže přibyl nový, nahrazující předchozí hračku už zcela vyaportovanou a vyhranou, Gabču si získala kdákající slepička. Dorka si na plyšáky nepotrpí – ta spíše zadumaně prohlíží a sem tam oblízne gumovou hračku. K pohybu přistupuje též velmi velmi uvážlivě, zatímco " Arciťačky " řádí, prohánějí jedna druhou... - udivují svojí mrštností, rychlostí, stejně tak dobrotou a přítulností. Gabruška je stejně jako Málinka velikánským mazlíčkem, přítulným srdíčkem a temperamentní rošťačkou v jednom. Asi ani nelze popsat tu míru přítulnosti, oddanosti a lásky, kterou mopsinky dokáží vyjádřit. Jsem s nimi moc ráda – ony jsou úžasné a já si denně uvědomuji, že za tato kouzelná mopsí děvčátka vděčím, paní Ivanko, Vám - a rozhodnutí vybrat si mopsátka právě z Arcity považuji za moji výbornou volbu. Těším se, až se objeví na stránkách Arcity, které pravidelně a ráda navštěvuji, další nové zprávy – ty vždycky pohladí po duši.
Ze srdce přeji, ať se daří, ať Vám pejsánci dělají radost. Já sama se těším moc na zprávy o nových mopsích miminkách – a myslím, že už brzy se nějaká báječná mopsí děťátka u maminky – mopsinky Judy – objeví. Držím pěsti, ať vše dopadne na výbornou.
Opatrujte se, paní Ivanko, v Ochozi na Vás vzpomínají, pejsánky na dálku hladí
Jana a mopsinky z Arcity - Gabruška a Málinka & mopsinka Dorinka
 

 fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

24.12.2017 - A ještě jeden pejsek GRAND NEAT GOLD BOY/Keník, který mě zahřál u srdíčka...Keník je vážně moooc temperamentní pejsek ... Vánoční čepici má všude jinde jen ne na hlavičce. Děkuji paní Renatko.
 

 fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

24.12.2017 - A jeden vánoční pozdrav z Ochozí, který mě zahřál u srdíčka:
Milá paní Ivanko - moc Vás zdravím , spolu s mopsími parťačkami Gabruškou , Málinkou a Dorinkou . Před chvilinkou docestoval Váš e-mail - a moc mě potěšil .Snad je to telepatie - spojení na dálku , které funguje . Začínám psát e-mail pro Vás a vidím , že Vaše milé přání , za které moc děkuji , právě dorazilo za námi .
Mopsátka - děvčátka mi dělají velkou radost . Holčinky z Arcity jsou moc šikovné, miloučké , přátelské. Jsou mojí chloubu , potěšením, nádherným vyplněním dne .Děvčátka - Arciťátka si spolu pěkně hrají, přes zimní počasí si užívají i na zahradě - pokud to jde . Domácí dovádění zvládají také na výbornou - a to jak s hračkami - tak bez hraček , při společném tulení , mazlení, přetahování a všemožných mopsích hrách , které mopsinky vymýšlejí . Stačí vzájemné pohledy do těch kouzelných mopsích oček a už děvčátka - mopsátka prohánějí jedna druhou ....A je znát , že jsou temperamentní , žádní “gaučáci” - nýbrž Arciťáci - sportovci : ))
Gabruška má za sebou další návštěvu u našeho pana doktora . Gábinku zkontroloval ( Gabča váží cca 4,70kg) , naočkoval. Gabruška předvedla jak dokáže být mazlivá , komunikativní a statečná -“ včeličku do kožíšku” ani nezaregistrovala , byla naočkovaná, ani nehlesla.
Všechny moje mopsinky spolu výborně vycházejí . Příjemně mě překvapily a stále překvapují - jak snadno se sžily a vytvořily hezounkou “ mopsí rodinku “ a jak téměř bezkonfliktně vypadá jejich každodenní soužití . Mám velikou radost , že je tomu tak.
Paní Ivanko - i já Vám přeji hezký nadcházející Štědrý den ,pohodu pod vánočním stromečkem , ve zdraví , klidu prožité celé Vánoce . V novém roce přeji hodně štěstí , pevné zdraví , pohodu , úspěchy , hodně lásky , radost ... taky správné lidi kolem sebe , potěšení z pejsků - ať vše vychází , ať se daří .
Opatrujte se , paní Ivanko - předvánoční pozdrav posílají , moc na Vás vzpomínají , na dálku pejsánky z Arcity hladí
Jana a mopsinky Gabruška , Málinka a Dorinka 
fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


04.12.2017 - Milý pozdrav od paní Jeleny z Ostravy.
P.S. Smířila jsem se s tím, že kluci nikdy nebudou mít ideální váhu mopse, protože paní Jelena si pokaždé nachází tisíce důvodů, proč ji její kluci nemůžou mít. Tak jsem to vzdala.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

01.12.2017 - Opět se s Vámi podělím o jeden krásný pozdrav z Ochozí od paní Janičky.
Krásný večer paní Ivanko : ) ,
zdravím Vás ze zasněžené Ochozi. Mopsinky jsou v pořádku , statečně zvládají i sněhovou nadílku . Přátelské soužití mopsinek pokračuje : )) , pořád je co obdivovat . Ta děvčátka - mopsátka jsou na sebe tak zvyklá a tak nádherně spolu vycházejí ...Já to " kouzlo mopsí trojice " zažívám zblízka poprvé - a je na mopsíčcích stále co obdivovat - jsou to srdíčka, miloučcí společníci. Uvědomuji si , kolikrát se jim podaří " vykouzlit " můj úsměv a jak moc mi zpříjemňují dny . Jsem moc ráda , že je mám . Jsem vděčná za všechny dovednosti , které si přinesly- teď už moje mopsinky - díky Vaší pečlivé svědomité obětavé práci , z Vaší chovatelské stanice. Děkuji moc moc moc za ta moje zlatíčka - mopsí sluníčka z Arcity : ) .
Včera byla Gabruška naočkována a náležitě zkontrolováno u našeho pana doktora. Vše dopadlo na výbornou , " včeličku do kožíšku " Gabruška ani nezaznamenala . Pan doktor je moc šikovný , má k pejskům úžasný vztah . Gabrušce provedl i " manikúru a pedikúru " - a i to se zvládlo v pohodě , bez boje o každý drápek ; ) . Další očkování zvládneme před Vánocemi , někdy po 12. prosinci .
Opatrujte se , paní Ivanko , užívejte v pohodě a klidu nadcházející adventní čas .Posíláme pohlazení pejsánkům do Arcity , srdečné pozdravy Vám , pro potěšení pro Vás pár fotek s mopsinkami na sněhu : )) .
Mějte se moc hezky - v Ochozi vzpomínají
Jana & mopsinky Gabruška , Málinka a Dorinka


fotografie se zvětší po rozkliknutí/
click on the pictures for enlarge them

01.12.2017 - Nezapomínají mi napsat pár řádků a poslat pár fotografií ani majitelé čtyřletých kluků Jimmiho a Irwina...moc děkuji. Velice si toho vážím.04.11.2017 - Arny Black Boy arcita - VÝBORNÝ 1, cajc...VELKÁ GRATULACE!!

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

03.11.2017 - Dobře, přiznávám že i podzim má své kouzlo...Kdo mě zná, ten ví, že toto období nemám ráda, protože už nemůžu mít dům otevřený dokořán a zahrádka bude působit pár měsíců smutně...Ale s věkem se snažím víc užívat toho, co je teď a tady. Janičko, děkuji za krásné fotografie.


19.10.2017 - Abych všem novým majitelům štěňátek usnadnila první čas krmení pro jejich holčičku/chlapečka a zajistila tak snadný a bezbolestný, pro obě strany, přechod krmení v novém domově, domluvila jsem se s nejhodnější a nejochotnější paní (http://www.krmivalitice.com/ https://www.facebook.com/groups/584790481677156/), která nás zásobuje masem pro dospělé i pro štěňátka v té nejvyšší kvalitě již několik let, že pro Vás připravíme balíčky masíčka, všechny druhy, na které je Vaše štěňátko zvyklé a které od nás miminko dostane, na cestu do nového domova v den odběru, jako dárek. Snad tím odradíme nové majitele miminek od nákupu granulí, protože vidět štěňátko BARFovat, tj. přijímat jeho nepřirozenější stravu, to je opravdu zážitek.


Holčička, sedící pokaždé opodál u krmení štěňátek, dokud nedostane "povel" no tak si to dojez, je naše Jůlinka. Nikdy krmení nepromešká, protože moc dobře ví, že úklid, to je to, co odpadne miminkům z tlamičky, je její "práce". Pracuje skutečně ráda a pečlivě, ani jeden drobeček ji z misky ani z deky neunikne. (Jůlinka, holčička z útulku, která s námi žije už pomalu pět let a je neodmyslitelnou součástí naší chovatelské stanice. S nikým dospělým sice nekamarádí, ale štěňátka miluje.)


18.09.2017 - SOOKIE BLACK GIRL ARCITA, ARTUSCH BLACK BOY ARCITABIBA BLACK GIRL ARCITA, NOBIE BLACK GIRL ARCITA


Klubíčko něžnosti, radosti, roztomilosti, ale i velké zodpovědnosti chovatele.


01.09. 03.09.2017 - Právě jsme se narodili. Není větší radosti, než přivítání miminek na svět.
Otec: MAGIA FIORE BELLEZZA DEL AMORE, import Rusko     Matka: XAMBADA PUG ZE SAMETU     Více informací naleznete v Deníčku štěňátek
Otec:
FRANTSUZKIY POTSELUY NEED FOR SPEED FOR ARCITA, import Ukrajina     Matka: achereria dog-lome     Více informací naleznete v Deníčku štěňátek


NEMĚLI BYCHOM ZAPOMÍNAT ANI NA PEJSKY OPUŠTĚNÉ, ZNEUŽITÉ A NECHTĚNÉ. CHOVATELSKÁ STANICE ARCITA PŘISPĚLA NA ÚČET "MOPS V NOUZI" částkou ve výši 5 000,00 Kč.
Dojemné poděkováni:
ĎAKUJEME p. Ivana Mašková (ČR) , chovateľská stanica Arcita za finančnú podporu pre MOPS v núdzi, o.z. Pani chovateľka Mašková sa nielen s láskou stará o svoje psíky a šteniatka a dbá o svoje odchovy,
ale vo svojom srdci má miesto aj pre mopsíkov, ktorí sa ocitli v núdzi. Je veľmi potešujúce, že aj chovatelia sa zapájajú do pomoci pre psíkov v núdzi. Snáď to bude inšpiráciou nielen pre ďaľších chovateľov, ale aj pre ľudí,
ktorí majú záujem si kúpiť šteniatko a podporia tak serióznych chovateľov, ktorí chovajú s preukazom pôvodu a so srdcom. Ďakujeme.


08.08.2017 - Zatím stále ještě běhají po zahrádce, za dva dny odlítají daleko, daleko, bylo mi potěšením být jejich dočasnou maminkou. Více informací naleznete ZDE


19.07.2017 - Probouzíme se, abychom se pořádně a rychle (to moc dobře umíme) napapali a mohli jít na zahrádku.
Dali, Elliot a Editka.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


18.07.2017 - 10:30 hodin. Plátek suchého tvrdého chleba zabaví štěňátka a naběhají okolo pelíšku 100 letních kilometrů, jak si ho snaží navzájem si ukrást.
11:00 hodin. Unaveni usínají. Na 10 minut? Moc se neraduj paničko, za 15 minut jsme odpočatí a na nohou, mezitím nám připrav novou zábavu. DALI, ELLIOT a EDITKA

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

10.07.2017 - Pár fotografií štěňátek u snídaně, které se už nikdy nebudou ve stejném složení "miminek" opakovat. Odjíždějí do nových domovů. VRH "D" a VRH "E"
Snídaně na rozloučenou: zelené neprané držky + syrový vaječný žloutek + uvařený bílek + smetanový jogurt + koňské masíčko + vitamíny + biotin forte + lososový olej a řapíkatý celer.

06.07.2017 -  Pro štěňátka je to poslední společné ráno. Pomalu se začnou rozcházet do nových domovů a já pevně věřím, že jsem opět vybrala pro svoje miminka ty nejlepší. Od narození jsem se o ně starala jak nejlépe umím, doufám, že se to zúročí ve zdraví, povaze a lásce, pro kterou jsou mopsíci přímo stvořeni. Ve všem mi pomáhala jejich maminka MADAM DOG-LOME. Chovatel: Jiřina Krsová. Madam je vzorná a milující holčička, sebevědomá, hrdá. Určitě něco ze sebe předala i svým potomkům. Nesmím zapomenout ani na tatínka miminek. FRANTSUZKIY POTSELUY NEED FOR SPEED FOR ARCITA (Gek). Chovatel: Vita Kodatskaya. Úžasný pejsek. Je to sluníčko v naší chovatelské stanici Arcita.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

05.07.2017 - Už jsme konečně pochopili k čemu ten tunýlek slouží. Můžeme ho podlejzat, můžeme ho přeskakovat a pokud chceme vyděsit paničku jako dnes, můžeme se do něho i schovat.

04.07.2017 - Dnešní večeře štěňátek (inspirace pro nové majitele miminek): hovězí maso + telecí maso + hovězí maso s droby + zelené neprané dršťky + kuřecí rozemleté krky + lehce orestovaná červená řepa + syrový žloutek + uvařený bílek + kuskus + olivový olej + CANINA Barfer´s Best + CANINA Biotin forte. Výborné, kvalitní masíčko nám dodává: http://www.krmivalitice.com/ Doplňky k BARFování: http://www.canina.cz/
P.S. Černoušky jsem už vyfotit nestačila
 

04.07.2017 - Dnes Amorek (MAGIA FIORE BELLEZZA DEL AMORE) poprvé kryl. Pochopitelně jsem měla obavy jak mu to půjde. Moc mě překvapil. Byl něžný, ale razantní. Zlatíčko moje. Konečně se dočkal. Ostatní kluci hlasitě záviděli a vyli jako šakali. Děkuji Elena Filippova za tak krásného a šikovného pejska. Сегодня Купидон (Magic BELLEZZA FIORE DEL AMORE) покрытие. Конечно, я волновался, как он будет идти. Я удивлен. Он был мягким, но мощным. Мой дорогой. В конце концов он жил, чтобы видеть. Другие ребята громко позавидовать и выл, как шакалы. Спасибо за Елена Филиппова так красивая и умная собака.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

02.07.2017 - Tak jsem štěňátkům posekala zahrádku, dozor dělali kluci Čuk, Kirby, Amorek a Gek, těšila jsem se, jak tam bosá budu mezi
nimi běhat, ležet, mazlinkovat se a pozorovat jejich roztomilé reakce na neznámé prostředí a zvuky, a ono prší a prší a je zima.TESSIE GOLD GIRL ARCITA - VÝBORNÁ 1, CAC

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

02.07.2017 - CAM BLACK BOY v nové, milující rodině...děkujeme za krásné fotografie.


24.06.2017
- Naše milovaná Jůlinka odpočívající v přenosce na štěňátka. Jůlinka je holčička, kterou jsme si před mnoha lety na Vánoce vyzvedli z psího útulku.
Mops přeci nemůže vánoční svátky trávit jinak, než v milující rodině. Od té doby prodělala mnoho operací, dnes je v pořádku a užívá si správného mopsího života.


24.06.2017
- Miminko usnulo. Napapané a hrozně unavené... DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK

23.06.2017 - Dnes slaví svoje první narozeniny štěňátka maminky ACHERERIA DOG-LOME a tatínka FRANTSUZSKIY POTSELUY NEED FOR SPEED FOR ARCITA. Miminka moje, přeji Vám vše nejlepší a velikánskou, láskyplnou náruč vašich páníčků. DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK VRH "Z" Prý jste zlatíčka, moc hodňoučká, zdravoučká a roztomiloučká přesně jak má být. Oslavuji s Vámi, zlatíčka moje a Vašim páníčkům velice děkuji za péči a lásku kterou Vám dnes a denně dávají.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

zidara loving girl

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

23.06.2016 - Kalitka (Ziggi) Vás moc zdraví a děkuje, společně se mnou, za všechnu lásku a péči, kterou jste jí jako miminku poskytla.
Krásná zpráva od majitelky ziggi gold girl. Děkuji!!


18.06.2017 - Proč dávat štěňátkům dva pelíšky do ohrádky, když leží stejně jenom v jednom? Druhý je daleko větší a zeje prázdnotou.


Našla jsem fotografii, na kterou jsem už pomalu zapomněla. Na Zidarku Dog-Lome ale myslím každý den. Byla tak jedinečná, úžasná, milující. Ach Zidarko. Kdyby šel vrátit čas...


15.06.2017 - Madam u štěňátek…hrozně ráda si k nim chodí lehat…miminka jsou už v šest hodin nakrmená od maminek mlíčkem a ode mne masíčkem, takže všichni jen odpočívají.
Maminka černých štěňátek, Unika, nakrmila a zdrhla za smečkou pejsků na zahrádku.


27.05.2017
- Klubová výstava mopsů Dřetovice - Tonička Arcita V1 CAC

VELMI ÚSPĚŠNÝ VRH ŠTĚŇÁTEK
PEGGY BLACK GIRL ARCITA
- na každé výstavě
V1, CAJC, CAC - ve věku 13 měsíců splnila podmínky pro udělení titulu "ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION"
PEPINO BLACK BOY ARCITA -
V1, CACA
PENELOPE BLACK GIRL ARCITA -
V1, CAC


fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

17.05.2015 - Právě jsme se narodili a už nám hrozně moc chutná. Více informací naleznete v DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


11.05.2017 - Jsme tu a máme se čile k světu. Maminka MADAM porodila. Více informací naleznete v DENÍČKU ŠTĚŇÁTEK


VÍTEJTE MIMINKA
28.04.2017 -
Moje milovaná SWEET ZIDARA (Zidarka) porodila tak rychle a bez příprav, že jsem se ani nestačila o ni bát. Zajištění veterináři mají dnes volno :)
21:30 pejsek - porodní váha 201g  22:15 pejsek - porodní váha 189g
22:30 pejsek - porodní váha 173g
23:25 pejsek - porodní váha 178g   23:35 fenka - porodní váha 195g
VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK

22.04.2017 - Přidány fotografie od nových majitelů štěňátek, mám radost, když vidím ta svoje "miminka" v láskyplné rodině a jsou spokojená, zdravá a hlavně šťastná.
Děkuji Vám, že nezapomínáte a odchodem štěňátka z chovatelské stanice "ARCITA" náš vztah nekončí. Děkuji Vám!! 
Deníček štěňátek vrh "X" a vrh "A1" "B2" "T"16.04.2017 - VELKÝ ÚSPĚCH MÝCH "MIMINEK"
XXXII. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - PRAHA
Rozhodčí: Dolejšová Olga, CZ
SOOKIE BLACK GIRL ARCITA - VÝBORNÁ 1, CAC
SWEET ANGEL SAM ARCITA - VÝBORNÝ 1, CAC


Všem našim přátelům, rodině, kamarádům, známým, přejeme veselé Velikonoce.
We wish all our friends and family, Happy Easter.V dubnu 2017, pokud všechno dobře dopadne, se narodí štěňátka.
Otec: FRANTSUZKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA      matka: sweet zidara arcita
Od tohoto spojení očekáváme především zdravá štěňátka, s vyrovnanou povahou a výborným exteriérem.
V rodokmenu rodičů je mnoho krásných a významných předků, kteří mají co nabídnout i dalším generacím.
We expect mainly healthy puppies with balanced temperament and excellent exterior from these expected litters. There are many
wonderful and significant ancestors in parents pedigree, who have a good potential for future generations.06.04.2017 - Ta kachnička k obědu s námi tak zamávala, že ani nevstáváme, když panička před námi šermuje s fotoaparátem.
Více informací naleznete deníček štěňátek


05.04.2017 - Koho to tam máš?
Udiveni z toho, že je nechci pustit na zahrádku. Stále se ještě, chudinka, nevzpamatovala z jejich řádění...takže zahrádka je pohnojena, zasázená nová tráva a pejskové musí chviličku počkat.
 

21.03.2017 - Krmit štěňátka masíčkem, když je jim měsíc, není vůbec nic čistého, příjemného a roztomilého. Zapatlaná jsem já, právě vyndaný čistý pelíšek ze sušičky a zapatlaná je pochopitelně i maminka, která dočišťuje to, co mají miminka na sobě a ne v sobě. Zatímco Niobe čistí, miminka začnou útočit na její vemínka jako piraně a zkouší, podotýkám s plným bříškem, zda by ještě něco nevydundala z jejich struků.
Papání z misky nám ještě nejde, štěňátka tak rychle kmitají jazýčkem, že všechno papání končí na zemi. Takže raději nastupuji já, štěňátko na klín a prstem pomaličku vsouvám masíčko do tlamičky a jak je vidět na mém oblečení, někdy úspěšně, někdy méně úspěšně…a to všechno se opakuje 4x denně. Takže pračka běží celý den, sušička taktéž, ale hlavně že krmím BARFem. Co bych pro ta svoje miminka neudělala. Už se moc těším až jim bude alespoň pět týdnů a já se po každém krmení nebudu muset převlékat.

13.03.2017 - Já vím, že se to nedělá, zveřejňovat soukromé zprávy, ale já musím. Doufám, že mi bude odpuštěno.

Dobré ráno, Arny v noci pěkně spinkal, teď měl ke snídani bílý jogurt s chia semínky, banánem a ovesnými vločkami. Zbaštil všechno a teď tady řádí s hračkami. Moc Vás zdravíme a Rebečce posíláme pusu.

Tak jsem se rozněžnila, že si to pořád čtu dokola. Takhle si představuji chov pejsků. Důvěřovat chovateli, naslouchat mu, nekrmit štěňátka granulemi, byť by to byly ty "nejkvalitnější" granule, protože stále tomu malému tvorečkovi bychom dávali "něco" uměle vyrobeno. Ano, je to drahé a pracné a chce to trochu nastudovat co je vhodné a co je přímo jedovaté. Naučit se sestavit krmnou dávku pro štěňátko tak, aby prospívalo. Ale výsledek stojí za to! Ze štěňátka vyrůstá sebevědomý, zdravý jedinec.
Já u svých dospělých pejsků nevím co je to rýma, kašel, průjem, zácpa...kluci jsou úžasní krycí psi a fenky jsou výborné matky se struky plnými mlíčka. Dobře se o ně starám a používám zdravý rozum. Nepotřebuji k tomu "Etický kodex chovatele", který vypracoval/li majitelé mopsů, kteří o vlastním chovu nemají ani zbla potuchy. Dobře se postarat o štěňátko a dospělého psa není jen o hračkách, pěkném oblečku, nejměkčím pelíšku a v noci o spinkání v posteli svého páníčka. Chce to mnohem víc. Nedělat ze psů hračky pro potěšení majitele, ale vychovat ze svého pejska rovnocenného partnera pro jeho spokojený život.


                                                                                                          
  fotografie se zvětší po rozkliknutí/CLICK ON THE PICTURES FOR ENLARGE THEM
 
MAGIA FIORE BELLEZZA DEL AMORE - AMOREK
05.03.2017 - Dnes absolvoval u MKČR chovatelskou přehlídku a jeho posouzení je EXCELENTNÍ!!
VYŠETŘENÍ NA LUXACI ČÉŠKY 0/0, PDE N/N


04.03.2017 - Už je nás jenom pět a rádi půjdeme do nových domovů!!!...panička nás pořád otírá, vymačkává (žlázky),
stříhá drápky, čistí uši...už toho máme dost!!...jo, a ještě pořád na nás otvírá okno.


02.03.2017 - Od zítřka začínají miminka odcházet do nových domovů a na mě už dneska padla nostalgie.
Právě posnídala (kefír s glukopurem a banánem) a jsou tak hodná. Poskládala se do pelíšku a odpočívají.


V dubnu 2017, pokud všechno dobře dopadne, očekáváme štěňátka.
Otec: FRANTSUZKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA      matka: sweet zidara arcita
Od tohoto spojení očekáváme zdravá štěňátka, s vyrovnanou povahou a výborným exteriérem.
April 2017 if all goes well, we expect puppies. Puppies with balanced character and excellent exterior.


21.02.2017 - Mamince NIOBE a tatínkovi ČUKOVI (FRANTSUZKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA) se narodila miminka.
Tři kluci a dvě holčičky. Váha 180 - 200 gramů. Porod trval ani ne dvě hodiny. Barva čtyři černí a jeden béžový pejsek. Více informací naleznete deníček štěňátek


03.01.2017 - právě jsme se narodili
- V rodokmenu štěňátek se protne linie Švédska - Norska - Maďarska a Ukrajina
Otec: FRANTSUZSKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA
Matka: rebecca black girl arcita

We expect new born puppies around 01.01.2017
deníček štěňátek


optimalizace PageRank.cz
TOPlist

Děkujeme Vám za návštěvu www stránek chovatelské stanice Arcita, která se věnuje chovu plemene mops
Thank you for visiting Arcita kennel web site, which is dedicated to breeding of pug